Kalėdos

 • Dėžutė Elnias

  Dėžutė saldainiams „Elnias“

  19,99
  Pasirinkti savybes
 • Dėžutė Kalėdų senelis

  Dėžutė saldainiams „Kalėdų senelis“

  19,99
  Į krepšelį
 • puodelis

  Graviruotas puodelis „Kalėdos“, 300 ml.

  9,99
  Į krepšelį
 • Kalėdinis vokelis pinigams

  Kalėdinis vokelis pinigams

  4,99
  Į krepšelį
 • Kalėdinis vokelis pinigams

  Kalėdinis vokelis pinigams

  4,99
  Į krepšelį
 • Kalėdinis žiedas servetėlei

  Kalėdinis žiedas servetėlei

  1,49
  Į krepšelį
 • Kalėdinis žiedas servetėlei „Elnias“

  Kalėdinis žiedas servetėlei „Elnias“

  1,49
  Į krepšelį
 • Kalėdinis žiedas servetėlei „Elnio ragai“

  Kalėdinis žiedas servetėlei „Elnio ragai“

  1,49
  Į krepšelį
 • Kalėdinių norų medinis vokelis

  Kalėdinių norų vokelis

  9,99
  Į krepšelį
 • Kalėdų senelio kepurė

  Kalėdų senelio kepurė – šalikas

  9,99
  Į krepšelį
 • Kalėdų senelio kostiumas su kelnėmis

  Kalėdų senelio kostiumas su kelnėmis

  79,99
  Į krepšelį
 • Lenkelis su elnio ragais

  Lankelis su elnio ragais

  5,99
  Į krepšelį
 • Pakabinama dekoracija "Auksinės ir sidabrinės žvaigždės" 4m

  Pakabinama dekoracija „Auksinės ir sidabrinės žvaigždės“ 4m

  3,99
  Į krepšelį
 • personalizuota-kaledine-stalo-dekoracija-elniukai-15cm

  Personalizuota kalėdinė stalo dekoracija „Elniukas“, 15 cm

  4,49
  Į krepšelį
 • personalizuota-kaledine-stalo-dekoracija-elniukai-20cm

  Personalizuota kalėdinė stalo dekoracija „Elniukas“, 20 cm

  4,99
  Į krepšelį
 • medine lentele kaledu belaukiant

  Personalizuota medinė lentelė „Kalėdų belaukiant“

  11,99
  Į krepšelį

Prieškalėdinis laukimas išsiskiria ypatingu jausmu, kuris pakeri kiekvieną. Visi aplink niūniuoja kalėdines dainas, kvepia mandarinais ir jau žybsi įvairiaspalvės lemputės. Gruodis tarsi nebylus pažadas, kad jis bus pilnas teigiamų ir gerų emocijų ir malonaus laiko, kuriuo galėsime mėgautis su artimaisiais.

Tačiau šis kalėdinis laikotarpis kartais apkarsta, kai reikia sugalvoti, ką smagaus nuveikti, kokias išskirtines dovanas sugalvoti padovanoti savo artimiesiems ir kaip papuošti savo namus, jog būtų dar jaukiau.

Veiklos

Prieškalėdiniu laikotarpiu norisi turiningesnio laisvalaikio su Jums artimais žmonėmis. Jog pasisemtumėte naujų idėjų, galite atkreipti dėmesį į senąsias Lietuvių tautos tradicijas, kurios ne tik leis labiau puoselėti papročius, bet ir įkvėps naujiems atradimams su šeima ar draugais. 

Advento vainikas

Viena iš naujai atgimstančių tradicijų Advento vainikas su keturiomis žvakėmis. Vainikų šiais laikais yra pačių įvairiausių: nuo minimalistinių iki itin prabangių. Žinoma, advento vainiką galite pasigaminti ir namie iš įvairių šakelių, kankorėžių ir dar gausybės detalių, kurias galite rasti tiesiog išėję pasivaikščioti į mišką. Šio vainiko gamyba būna tikrai smagi ir prasminga veikla su artimaisiais ar net vaikais. Galite susikurti savo unikalų vainiką, kuriuo džiaugsitės ir didžiuositės. Žinoma, jei ne itin mėgstate tokius darbelius, galite tiesiog įsigyti jau paruoštą vainikėlį ar net stilizuotą padėkliuką, kuris papuoštas taip, jog primintų advento vainikėlį. Jis itin gerai atrodys prie kiekvieno interjero ir tarnaus ne vienerius metus.

Taip pat labai svarbu yra žvakės. Kiekvieną advento savaitę uždegama po papildomą naują žvakutę. Pirmą savaitę – pirmoji žvakė, kuri reiškia viltį. Antrąją savaitę uždegamos jau dvi žvakės: žvakė, kuri degė pirmąją savaitę ir antroji žvakė, kuri reiškia tikėjimą. Trečiąją savaitę pridedama trečioji žvakė su džiaugsmo reikšme. O ketvirtą savaitę uždegama paskutinioji žvakė, kuri simbolizuoja ramybę. Tikima, kad kiekvieną savaitę su vis dar viena įžiebiama žvake išsklaidoma vis daugiau tamsos.

Įdomu. Ar žinojote, kad joms yra keliamas reikalavimas, jog būtų tam tikros spalvos? Nuo senų laikų būdavo priimtina, kad trys iš keturių žvakių privalo būti violetinės, o ketvirtoji rožinė. Pagal religinius įsitikinimus violetinė spalva siejama su atgaila, o rožinė su džiaugsmu. 

Advento kalendoriai

Viena iš vaikų mėgstamų veiklų Advento kalendoriai. Nuo seno advento kalendorius dažniausiai būdavo pagamintas iš atskirų medžiaginių maišiukų ar mielų dėžučių, kuriuose dažniausiai slėpdavosi šis tas skanaus ar maža, smulki dovanėlė, kuri pradžiugindavo tą, kuris išpakuodavo tos dienos laukelį.

Šiai dienai advento kalendorių yra pačių įvairiausių tiek forma, tiek tematika. Kalendoriai būna užpildyti su saldumynais, su mažomis dovanėlėmis, užduotimis ir palinkėjimais, su kosmetika ir dar daug įvairiausių.

Tačiau siūlome juos užpildyti patiems. Tai suteiks kalendoriui unikalumo ir išskirtinumo. Jis bus apgalvotas ir pritaikytas tam, kas jį atidarinės.

Kūčių patiekalai

Nuo seno tikima, kad po pasninkavimo laikotarpio, kūčių vakarienė turi būti soti ir pilna skanėstų. Pagal tradicijas ant stalo turėtų būti 12 patiekalų. Tarp tų patiekalų gali būti ir tokių patiekalų, kurie gali būti ruošiami iš anksto, pavyzdžiui kūčiukai. Juos galite kartu su draugais ar mažosiomis savo atžalomis pasigaminti patys ir taip linksmai praleisti laiką.

Žaidimai kūčių vakarą

Įdomu tai, kad Kūčių nakties tradicijas turi tik dvi tautos pasaulyje – lietuviai ir lenkai. Tai rodo mūsų kultūros išskirtinumą ir unikalumą.

Štai keletas žaidimų, kurie gali sudominti ir padėti linksmai praleisti laiką prie kūčių stalo.

1 žaidimas

Turbūt vienas žinomiausių žaidimų – šiaudo traukimas iš po staltiesės. Šiaudą reikia ištraukti iš po staltiesės, kai baigiate valgyti vakarienę. Nežiūrėdami, dešine ranka ištraukite šiaudą iš po staltiesės. Ilgas šiaudas reiškia ilgą gyvenimą, trumpas ir plonas šiaudas reiškia vargus, šakotas šiaudas – turtus, žolė su sudžiūvusiu žiedu – meilę ar net vestuves, o šiaudas su grūdų varpa – turtus ir vaisingumą.

2 žaidimas

Paimkite keletą dubenėlių ir po kiekvienu paslėpkite šiuos dalykus: kryželį, žiedą, žydinčią šakelę ir monetą. Tuos dubenėlius tarpusavyje sumaišykite, kad niekas neatskirtu kas kur yra. Tada kas ką išsirinks, tą ir turės: kryželis – vargas, žiedas – meilę ar vestuves, šakelė – sveikatą, moneta – pinigus.

3 žaidimas

Tikrai smagus žaidimas – spėlionės pagal šešėlį. Išjunkite šviesą vienoje stalo pusėje pastatykite degančią žvakę, o kitoje stalo pusėje pastatykite dubenėlį ar lėkštę ir į ją įdėkite suglamžytą popieriuką. Ateitis spėjama pagal šešėlį ant sienos. Jei jis panašus į laivą – laukia ilga kelionė, jei karūna – laukia šlovė ir garbė ir pan. Šiame žaidime reikia tik truputį fantazijos, tad juo mėgautis galės visi – net ir patys mažiausieji.

4 žaidimas

Itin mėgstamas žaidimas, kuriuo metu spėjama ateitis, yra žaidžiamas su vandeniu ir žvake. Uždekite vaško žvakę, palenkite ją virš vandens ir lašinkite vašką. Tai, kas susidarys iš vaško, apibūdins, kas laukia ateityje.

Tai tik keletas žaidimų, tačiau jie padės gerai praleisti laiką ir pajusti tą magišką laikotarpį, kurį apvainikuos Šv. Kalėdos.

Renginiai

Na, o jei jau namus pasipuošėte, žaidimams pasiruošta, advento kalendorius pagamintas ir viskas jau padaryta bei paruošta. Tai galite pasimėgauti Lietuvoje rengiamas įvairiais renginiais, parodomis ir mugėmis Kalėdų tematika. Neretai miestai ir miesteliai gan anksti pradeda ruoštis šventėms ir puošti miestus bei jų garbingiausiuose vietose stovinčias eglutes. Tai dar vienas puikus būdas praleisti laiką su šeima. Tik itin svarbu pasirūpinti šeimos nariais, kad neperšaltų ir šventės netaptų laiku lovoje. Tad siūlome šiltas ausines, movus ir linksmas kepures, kurios ne tik puoš, bet ir saugos Jus, kol leidžiate linksmą laiką su savo šeima. 

Mokyklos karnavalas

Turbūt kiekvienas prisiminate kokią linksmą sceną iš filmo, kai tėveliai pamiršo, jog artėja jų vaikučio karnavalas mokykloje ar spektaklis darželyje. Kodėl neišnaudojus kostiumo paruošimo laiko kaip smagios veiklos su vaikais? Pasigaminkite įdomiausią kostiumą, kurio niekas kitas neturės. Prigriebkite grimo rinkinį, kuris padės dar geriau įsikūnyti į personažą. Na, o jei norite kiek greitesnio būdo pasiruošti artėjančiam spektakliui ar karnavalui, galite apsižvalgyti, ką galime pasiūlyti Jums iš įvairių kostiumų

Kalėdų senelio pasirodymas

Kostiumo reikia ne tik mokyklos ar darželio pasirodymuose. Jo reikia ir norint nustebinti savo vaikučius, kurie taip laukia, kol pasirodys Kalėdų senelis. Išsirinkite kostiumą ir papildomus priedus, kuris padės Jums įsikūnyti į šį magišką personažą. Na, o koks Kalėdų senelis be savo padėjėjo ar padėjėjos? Ar tai bus snieguolė, o gal nykštukas? Jums belieka tik nuspręsti, kuris personažas geriau padėtų dalinti dovanas. Juk mes visi norime gauti kuo daugiau dovanų.

Dekoracijos

Stalo dekoracijos

Kūčių stalą tradiciškai šventiškai papuošdavo su balta staltiese, o po ja pakišdavo kiek šiaudų. Stalo centre pastatydavo baltą ilgą žvakę*, kuri būdavo perjuosta baltu kaspinėliu. Žinoma ant stalo puikuodavosi ir advento vainikas.

Na, o Šv. Kalėdų stalas puošiamas dar puošniau nei kūčių stalas. Dažnai pasirenkama spalvinė tematika: raudona – balta ir žali akcentai. Tai suteikia prabangos ir džiugią nuotaiką. Puošnumo suteiks ir tokių pat spalvų tekstilės servetėlės. Jas galite susukti ir papuošti su mediniais, itin šventiškais servetėlių žiedais.

 

Jei norite nustebinti ir nebyliai palinkėti savo artimiesiems geros dienos pradžios, meilės drugelių, netikėtų atradimų, plačios šypsenos, svajonėms sparnų, šilumos, stalą galite papuošti su mediniais padėkliukais ant kurių tvirtai stovės puodelis. Kai kas pakels puodelį, ras malonų palinkėjimą. O jei norite laikytis raudonų atspalvių, galite pasirinkti burgundiškos spalvos veltinio padėkliukus*, kurie stalui suteiks dar daugiau jaukumo ir šilumos. 

Namų dekoracijos

Kalėdiniu laikotarpiu turbūt didžiausias namų puošmena – Kalėdų eglutė.

Kad ji taptų išskirtinė – galite papuošti ją žaisliukais, ant kurių puikuosis Jūsų šeimos narių vardai. Tai gali tapti puikia ir miela tradicija kasmet.

Dovanos: kaip išrinkti pačią geriausią?

Kai reikia surasti pačias geriausias ir puikiausias dovanas, kai kam tai tampa gan rimtu iššūkiu. Šiandien, kai tiek daug pasirinkimo, itin sunku nuspręsti ir išrinkti dovaną, kuri patiktų ir būtų vertinama. Štai keletas patarimų kaip tai padaryti:

Pirmiausia reikėtų nuspręsti kam konkrečiai ieškote dovanos.

Iš ateinančių mūsų lankytojų ir jų užduodamų klausimų turbūt galėtume išskirti keletą kategorijų, kam yra ieškomos dovanos: vaikams, moterims (mamai, žmonai, draugei), tėčiui-vyrui, paaugliams (brolis, sesė, anūkė, anūkas), antrajai pusei (vaikinui, merginai).

Žmogaus, kuriam ieškote interesai

Įsivaizduokite tą žmogų, apgalvokite, ką jis ar ji mėgsta veikti, gal ką kolekcionuoja, o gal labai apie ką nors svajoja ir jau visus metus apie tai kalba. Dažnai pačios geriausios dovanos tampa tos, kurios yra susijusios su žmogaus hobiu.

Jei taip gerai žmogaus nepažįstate, galite rinktis tokias dovanas, kurias galėtų panaudoti. Pavyzdžiui, vaikui galite dovanoti pliušinį meškiuką ar žavią taupyklę, moterims – namų kvapą, itin prabangiai atrodantį porcelianinį puodelį, Tėčiui – pirties kepurę, graviruotą puodelį, prijuostę, paaugliams – graviruotą asmeniškai tušinuką, puodelį su spauda, antrajai pusei – suasmenintą kalėdinį žaisliuką, personalizuotas kojines, graviruotą termo gertuvę. Rinkdamiesi tokias dovanas būsite užtikrinta(-s), kad dovana bus naudojama, o ne tik padėta į šalį.

Žinoma, taip pat galite pasinaudoti išskirtine personalizavimo galimybe, jog būtų dar lengviau išrinkti dovanas. Jums liks tik išrinkti dovaną, išrinkti užrašą ir laukti, kol dovanos parkeliaus pas Jus.

Dovana – tai ne tik turinys

Dovanos supakavimas ypač svarbus. Kartais dovana nekainuoja tiek, kad net nereiktų jos pakuoti. Kartais itin mielą dovanėlę supakavus gražiai – ji prilygs pačiai nuostabiausiai ir prabangiausiai dovanai. Tai galite padaryti išsirinkę tinkamas pakavimo priemones.

Dažniausiai kalėdines dovanas pakuojamos į įvairiais raštais išmargintą popierių. Įvairios spalvos, motyvai ir paveiksliukai – išsirinkite Jums labiausiai tinkantį popierių. Pasiruoškite dvipusės lipnios juostelės, kuri padės subtiliai ir nematomai suklijuoti svarbias pakavimui vietas. Pagalvokite ar supakuotą dovaną puošite kaspinėliu. Jų taip pat būna labai įvairių: skirtingi raštai, spalvos ir medžiagiškumai. Galite pasirinkti patį paprasčiausią variantą – paruoštus polipropileno kaspinėlius, kuriuos Jums reiks tik priklijuoti prie supakuotos dovanos. Jei norite prabangos – rinkitės atlaso juostelę. Ją tiesiog perriškite dovaną ir suriškite kilputes. Tai nesenstanti klasika. Šiais metais dar viena populiarėjanti tendencija – plona, plastiko juostelė. Dažniausiai ją riša tik viena dovanos puse, o mazgelį stengiamasi paslėpti. Toks minimalistinis pakavimas itin stilingai atrodo.

Kai viską pasiruošėte, belieka tik supakuoti. O jei dovanų pakavimas Jums atrodo siaubas baubas, visad galite užbėgti į artimiausią „Švenčių šalies“ parduotuvę, kur galėsite palikti savo dovanas ir sutartu su pardavėja laiku atbėgti pasiimti jau supakuotų dovanų.

SVARBU: Atkreipiame dėmesį, kad šventiniu laiku parduotuvių užimtumai būna didesni, tad dovanas rekomenduojame palikti pas pardavėjas ir sutarti atsiėmimo laiką, jog nereiktų ilgai laukti. 

* Šias prekes galite įsigyti fizinėse „Švenčių šalies“ parduotuvėse.