Valentino diena

 • Chrominiai guminiai balionai "Auksinės širdutės" 30cm/12"/25vnt

  Chrominiai guminiai balionai „Auksinės širdutės“ 30cm/12″/25vnt

  8,49
 • Chrominiai guminiai balionai "Sidabrinės širdutės" 30cm/12"/25vnt

  Chrominiai guminiai balionai „Sidabrinės širdutės“ 30cm/12″/25vnt

  8,49
 • Puodelis „Jo“

  Graviruotas puodelis „Jo“, 300 ml.

  9,99
 • Puodelis „Vien meile gyvas nebūsi gurkštelk“

  Graviruotas puodelis „Vien meile gyvas nebūsi – gurkštelk“, 300 ml.

  9,99
 • guminiai balionai širdelės 5vnt

  Guminiai balionai „Auksinės širdelės“ 13/33cm/5vnt.

  2,69
 • Guminiai balionai širdelės

  Guminiai balionai „Baltos širdelės, metalinis sidabras“ 11″/28cm/25vnt

  13,99
 • Konfeti „Folinės širdelės“

  Konfeti „Folinės širdelės“

  1,49
 • Pastatomas žodis „Myliu“-min

  Pastatomas žodis „Myliu“

  13,99
 • Personalizuotas puodelis

  Personalizuotas puodelis su Jūsų vardu ir zodiako ženklo žvaigždynu

  9,99
 • Žvakė „Širdelė“ rankų darbo

  Rankų darbo žvakė „Širdelė“

  1,39
 • Termo puodelis „Jo“

  Termo puodelis „Jo“

  17,99
 • Termo puodelis „Jos“

  Termo puodelis „Jos“

  17,99
 • Termo puodelis „Kad kavos gurkšnis būtų toks karštas kaip mūsų bučinys“

  Termo puodelis „Kad kavos gurkšnis būtų toks karštas kaip mūsų bučinys“

  17,99
 • Termo puodelis „Kava ir meilė geriausiia karšta“

  Termo puodelis „Kava ir meilė geriausia karšta“

  17,99
 • Termo puodelis „Vien meile gyvas nebūsi gurkštelk“

  Termo puodelis „Vien meile gyvas nebūsi – gurkštelk“

  17,99
 • puodelis

  Graviruotas puodelis „Pradėk dieną su šypsena užbaik su meile“, 300 ml.

  9,99

Įvyko klaida

Valentino dienos ištakos

Yra manoma, kad Valentino dienos ištakos siekia Romos laikus. Teigiama, kad tuomet šią dieną buvo pagerbiama Junona: vestuvių, dailiosios lyties atstovių, vaisingumo ir motinystės deivė. Tačiau jaunimas labiau mėgo kitą šios progos dieną: Luperkalijos šventė. Ji būdavo sekančią dieną po Junonos pagerbimo šventės. Luperkalijų šventės metu būdavo galimybė iš ąsotėlio išsitraukti vardą žmogaus, su kuriuo vienai dienai tapdavo pora. Tais laikais vaikinai su merginomis neturėdavo daug progų, jog pabūti vieni, tad ši šventė dažnai pasibaigdavo įsimylėjimu ir netgi vedybomis.

Tačiau tokios gražios pagoniškos apeigos pasibaigė, kai į valdžia atėjo imperatorius Klaudijus II, kuris dar žinomas kaip Žiaurusis. Jam reikėjo surasti išeitį, kaip padidinti vyrų skaičių savo kariuomenėje. Jis išleido įstatymą, kuris draudė tuoktis. Tokiu įstatymu imperatorius siekė priversti jaunus vyrus eiti kariauti, nes manė, kad vyrai, kurie neturi šeimos mieliau eis kariauti ir gins šalį nuo išorinės agresijos. Imperatorius teigė, kad vedę vyrai emociškai prisirišę prie šeimos, todėl vengia karinės prievolės.

Tačiau čia įsikiša vyskupas Valentinas. III amžiuje gyveno Romos vyskupas vardu Šv. Valentinas. Jis buvo jaunų įsimylėjėlių užtarėjas. Valentinui pagailo jaunų įsimylėjėlių ir juos slapta sutuokdavo. Apie tai išgirdęs Klaudijus II nubaudė vyskupą, jį suėmė ir uždarė į kalėjimą. Pasakojama, kad kalėjime Valentinas sutiko jauną merginą, savo kalėjimo prižiūrėtojo dukrą, kuri buvusi akla. Nutiko stebuklas ir savo maldomis Valentinas merginai sugrąžino regėjimą, o kartu tarp jų užsimezgė šilti jausmai. Dėl savo nusikaltimų šventikas buvo nuteistas mirties bausme vasario 14 d (Luperkalijų šventės išvakarėse), o paskutinį laišką mylimajai merginai jis pasirašė žodžiais „Nuo tavo Valentino“ – ilgainiui tai tapo populiaria fraze pasirašant meilės dienos sveikinimus.

Vis labiau įsigalint krikščionybei buvo stengiamasi atsisakyti viso pagoniško paveldo, tad reikėjo rasti kitą Meilės dienos globėją, kuriuo ir tapo vyskupas Valentinas. Po mirties jis buvo paskelbtas šventuoju. Šv. Valentino diena oficialiai pradėta švęsti nuo 496 m., popiežiaus Gelasijaus nurodymu. Per ilgus metus Šv. Valentino diena išpopuliarėjo visame pasaulyje.

Valentino dienos simboliai

Kupidonas

Vienas iš Valentino dienos simbolių – Kupidonas. Jis dar žinomas kaip aistros, erotikos ir meilės dievas. Pagal antikinę legendą jis meilės deivės Veneros ir karo dievo Marso sūnus. Kupidonas dažniausiai vaizduojamas kaip mažas, apkūnus angeliukas su kaspinu ir strėle. Norėdamas, kad žmonės įsimylėtų, jis strėle sujungia dviejų žmonių širdis.

Balandžiai

Balandžiai laikomi Meilės ir Taikos paukščiais. Jie dažnai skraidė šalia Kupidono. Tad yra mėgiami įvairiuose Šv. Valentino puošmenose.

Širdelės

Valentino diena neįsivaizduojama be raudonų širdelių. Jos įvairiai perteikiamos: lipdukais, saldumynais, pagalvėlėmis, puošmenomis. Raudonos širdelės laikomos meilės simboliu todėl, kad kelis šimtmečius žmonės tikėjo, kad meilę iš tiesų jaučiame pilna kraujo širdimi.

Pliušiniai žaislai

Mieli meškučiai su širdelėmis, zuikučiai ir kiti pliušiniai žaisliukai, o gal net pliušinė širdelės formos pagalvėlė – visa tai itin pamėgta dovana Šv. Valentino dienos proga. Žinoma, tokios dovanos dažniausiai dovanojamos dailiosios lyties atstovėms.

Šokoladas

Šokoladas – tarsi tikras meilės jausmas. Šokoladas itin saldus ir skanus skanėstas, kuriuo daugelis itin mielai mėgaujasi. Jis laikomas ir aistros simboliu, nes yra teigiama, kad jis afrodiziaku. Nieko nuostabaus, kad įžymusis Kazanova jį dievino. Seniau daktarai net liepdavo reguliariai valgyti šokolado, norint numalšinti meilės kančias.

Raudonos rožės

Šią ypatingą šventę gėlių pardavimai itin išauga, o ypač raudonų rožių. Jos simbolizuoja romantinę meilę. Tačiau mielai yra renkamasi ir kitų spalvų rožės. Geltonos simbolizuoja džiaugsmą ir draugystę, baltos – nekaltybę ir paslaptingumą, oranžinės – žavesį ir entuziazmą, rožinės – tobulybę, laimę ir švelnumą, persikinės – nuoširdumą, dėkingumą, vertinimą. Dažnai floristai stebina įspūdingomis puokščių kompozicijomis, kurios kelia nuostabą ir susižavėjimą.

Tarpkultūriniai Šv. Valentino dienos ypatumai

18 amžiaus viduryje ši diena pradėjo populiarėti Anglijoje. Įsimylėjėliai vienas kitam pradėjo siuntinėti saldainius ir atvirukus, kurie buvo papuošti gėlėmis, kaspinėliais, Kupidono bei paukščių atvaizdais.Amerikoje Šv. Valentino dienos proga itin mėgo siųsti atvirukus. Net buvo pradėta masiška jų gamyba. Atvirukai buvo puošiami nėriniais ir kaspinais. Šiais laikais atvirukai išlieka itin populiarūs. Visame pasaulyje išsiunčiama virš milijardo atvirukų Šv. Valentino dienos proga. Amerikoje taip pat išpopuliarėjo ir mielos rankų darbo dovanėlės bei baltos ir raudonos spalvos saldainius.Japonijoje prieš Šv. Valentino dieną itin išauga šokolado pardavimai, kadangi jis laikomas meilės išraiška. Įdomu tai, kad šokoladą dovanoja ne vyrai moterims, bet atvirkščiai. Japonės šią dieną šokoladu stebina ne tik savo vyrus, bet ir artimuosius, draugus ir giminaičius.Danai ir norvegai šią dieną mini siuntinėdami anoniminius atvirukus. Juose palieka tik užuominą su vardo raidžių skaičiumi. Jei siuntėją, pavyksta atspėti, jis lieka skolingas šokoladinį kiaušinį. Jei siuntėjo neatspėja, šokoladinį kiaušinį dovanoja moteris.Valentino dienos tradicijos itin įdomios Velse. Nuo senų laikų yra išlikus tradicija dovanoti praktišką dovaną – savo pačių išdrožinėtą šaukštą, ant kurio išraižyti įvairiausi simboliai ir meilūs raštai. Žinoma, šiandieniniame pasaulyje daug rečiau kas imasi drožinėti šaukštą patys, tad artėjant šiai šventėj vyrai šaukšto ieško parduotuvėje.Vokietijoje Šv. Valentino diena švenčiama abipusiu apsikeitimu dovanomis. Vyrai taip pat privalo savo išrinktosioms padovanoti gėlių.Italijoje, kurioje tarsi atrodo turėtų būti romantikos gimtinė ir atrodo, kad būtent čia turėtų vyti pačios romantiškiausios staigmenos, viskas vyksta kur kas paprasčiau. Italai renkasi tiesiog romantiškai pavakarieniauti, o savo mylimajai dovanoja juodu šokoladu apglaistytų riešutų dėžutę su romantiškomis frazėmis.Lietuvoje Šv. Valentino diena pradėta švęsti palyginus neseniai – Lietuvai atgavus Nepriklausomybę. Tikėtina, kad dėl šios priežasties mūsų šalyje nėra susiformavusios aiškios tradicijos. Šią dieną vis, nuo moksleivių iki suaugusiųjų, negaili gražių žodžių, širdelių ir gėlių. Aplink sklando romantika ir visi jaučiasi pakylėti. Švietimo įstaigose itin mėgstamas „romantiškasis paštas“. Yra istorinių šaltinių, kuriuose minima meilės šventė – meilės deivės Mildos diena. Tai tarsi mūsų pagoniškoji Šv. Valentino diena.

Skeptikai Valentino dieną dažnai vadina išgalvota ir komercine švente, tačiau ji turi ilgametė istoriją. Valentino diena yra puiki proga kiekvienam romantikui nustebinti ir pradžiuginti savo antrąją pusę. Tad linkime tai ir padaryti bei mėgautis akimirkomis su savo mylimąja (-u). Rinkitės iį gausybės Šv. Valentino puošmenų ir romantiškų Šv. Valentino dovanų.