Krikštynos

 • Dantukų dėžutė – pakaba

  Dantukų dėžutė – pakaba

  5,99
 • Dėlionė krikšto mamytei

  Dėlionė „Ar būsi mano Krikšto Mamyte?“

  13,99
 • Dėlionė krikšto tėveliui

  Dėlionė „Ar būsi mano Krikšto Tėveliu?“

  13,99
 • Dėlionė krikšto tėveliams

  Dėlionė „Ar būsite mano Krikšto Tėveliais?“

  13,99
 • Dėžutė vaikystės prisiminimams

  Dėžutė „Čia slepiasi vaikystės atsiminimai“

  29,99
 • Dėžutė vaikystės prisiminimams 1 vnt.

  Dėžutė „Čia slepiasi vaikystės prisiminimai“ su burbuliukais

  29,99
 • Dėžutė vaikystės prisiminimai

  Dėžutė „Čia slepiasi vaikystės prisiminimai“ su debesėliais

  29,99
 • Dėžutė krikšto žvakei

  Dėžutė krikšto žvakei

  14,99
 • Dėžutė Angeliukas

  Dėžutė saldainiams „Angeliukas“

  19,99
 • Dėžutė vokams 1vnt.

  Dėžutė vokams

  39,99
 • Dovanų dėžutė vokams

  Dovanų dėžutė vokams

  39,99
 • Puodelis krikšto mama

  Graviruotas puodelis „Krikšto mama“, 300 ml.

  9,99
 • Krikštynoms kortelės pasižadu

  Krikštynoms kortelės – pasižadėjimai „Oro balionėlis“ 30 vnt.

  9,99
 • Krikštynoms pasižadėjimai berniukui

  Krikštynoms kortelės – pasižadėjimai berniukui „Drambliukas“ 30 vnt.

  9,99
 • Krikštynoms kortelės linkiu mergaitei

  Krikštynoms kortelės su drambliuku „Tau linkiu“ mergaitei 10 vnt.

  3,69
 • Krikštynų maišeliai

  Krikštynų maišeliai

  14,99

Įvyko klaida

Krikštynos itin graži ir jauki šventė, kurios metu susirenka gausus būrys artimųjų ir draugų. Norisi, kad viskas būtų tobula ir nepriekaištinga. Jog taip ir būtų, mes atidžiai atrinkome prekes. Pas mus rasite itin mielas žaidimų ir palinkėjimų korteles, žavios krikštynų atributikos ir įvairių papuošimų bei specialiųjų efektų įspūdžiui ir emocijoms sukurti. 

Krikštynų simboliai

Krikšto sakramentas religinėje visuomenėje itin svarbus. Jis simbolizuoja nuodėmių atleidimą ir tikėjimo priėmimą. Pakrikštytas žmogus tarsi paruošiamas amžinajam gyvenimui ir priimamas į krikščionišką visuomenę. Krikšto sakramento suteikimo metu atliekami tam tikri ritualai ir naudojami tam tikri daiktai, kurie turi simbolinę reikšmę. Tad tuoj juos ir apžvengsime, jog Jūsų krikštynų šventė praeitų sėkmingai ir su visais atributais, kurie naudojami šio sakramento metu.

Krikštynų žvakė

Krikšto žvakė turėtų būti saugoma visą gyvenimą (ji uždegama per Pirmąją Komuniją, vestuves ir žmogui numirštant), tad turėtumėte išsirinkti kokybišką krikšto žvakės saugojimo dėžutę. Krikšto žvakė simbolizuoja amžiną šviesą, kuri nušviečia ir padeda eiti gyvenimo keliu.

Krikšto žvakės kaspinėlis

Krikšto žvakę galite papuošti baltu kaspinu, kurio spalva simbolizuoja nekaltumą. Jei pageidaujate, kaspine gali būti ir rausvos ar melsvos simbolių, detalių. Jos simbolizuoja vaikučio lytį. Tradiciškai berniukui renkamas kaspinėlis su rausvu akcentu, o mergaitei – su melsvu. Tai daroma remiantis krikščioniškųjų figūrų aprangos spalvomis (Jėzaus apsiaustas buvo purpurinės spalvos, o Marijos – mėlynas).

Vanduo

Su šviesa, kurią skleidžia krikšto žvakė, susijęs ir vanduo, kuris naudojamas krikštynų metu. Jis reiškia gyvybę, o ugnies liepsna tarsi padaro tą gyvybę šventą. Be to, vandeniu yra tarsi nuplaunamos nuodėmės.

Mažylio krikšto rūbai

Krikštijamas vaikutis įprastai yra aprengiamas baltais rūbeliais, kurie reiškia nekaltumą ir dieviškąją šviesą. Sakoma, kad vaikelis yra tarsi baltas popieriaus lapas, kuriame tėveliai ir krikšto tėvai gali įrašyti įvairių savybių , įpročių ir vertybių. Seniau tikėdavo, kad vaikutis perima tėvų ir krikšto tėvelių tiek geras, tiek blogas charakterio savybes. Tad krikšto tėvai būdavo renkami itin atsakingai.

Krikšto drabužėlis saugojamas, tad vertėtų apsvarstyti saugojimo dėžutės įsigijimo klausimą. Joje galėsite tvarkingai sudėti ir laikyti krikšto atributus. Seniau tais pačiais rūbeliais rengdavo kitus vaikus, kuriuos krikštijo. Tai darydavo dėl to, jog tikėjo, kad tuo pačiu krikštynų rūbeliu rengiami vaikai bus vienas kitam itin draugiški. Šiais laikais, kai kurie tėvai renkasi aprengti tuo pačiu rūbeliu sesę ar brolį, tai tarsi senosios tradicijos tęsimas. Žinoma, jei norite, galite baltus drabužėlius papuošti rausvos ar melsvos spalvos akcentu. Tradiciškai berniukui renkamasi rausvas papuošimas, o mergaitei – melsvas. O jei nenorite vaikučio rengti baltais rūbeliais, galite uždėti tiesiog baltą skraistę ant Jūsų pasirinktų drabužėlių.

Aliejus

Specialiu aliejumi krikšto proceso metu patepama krikštijamo vaikučio krūtinė. Aliejus simbolizuoja sustiprinimą, Dievo apsaugą nuo pagundų ir blogybių. Krizmos aliejumi patepama vaikelio kakta, tai yra išrinkimo, išaukštinimo simbolis, jis – tarsi karalius, kuris rūpinasi kitais, ir pranašas, kuris išpažįsta Dievą ir apie jį skelbia kitiems.