Bengališkos ugnelės

Bengališkos ugnelės gražus ir elegantiškas šventės akcentas. Jos itin nuostabiai atrodo nuotraukose, padeda sukurti įdomių efektų ir įtraukia visus šventės dalyvius. Tai puikus pasirinkimas įvairiose šventėse: vestuvėse, gimtadieniuose, naujametiniuose ir teminiuose vakarėliuose ir pan. Švelnios ir šiltos spalvos ugnelės yra draugiškos gyvūnams. Jos gan tylios, tad negąsdins Jūsų augintinių. Tai puikus pasirinkimas, jei norite gražaus vakaro akcento.

Žaisminga ir graži šventės puošmena. Bengališkos ugnelės skaičiai puiki alternatyva torto žvakutėms, torto fontanams. Papuoškite tortus, desertus ar net skanumynus, kuriuos mėgstate. Švelnios bei šiltos spalvos ugnelės gražiai atrodys nuotraukose ir suteiks daug gražių emocijų šventės dalyviams.  

bengališkos ugnelės skaičiai

Kas yra bengališkos ugnelės?

Bengališka ugnelė – tai pirotechnikos gaminys, kuris dega ir skleidžia ryškiai melsvai baltos ar švelnios kiek į geltonumą spalvos šviesą. Anksčiau tokią šviesą naudodavo kaip sutartinį signalą ar apsišviesti tam tikrą vietovę, tačiau šiandien tai tapo tiesiog vienu iš fejerverkų rūšių.

Anksčiau bengališkos ugnelės buvo kiek stambesnės ir turėjo kitokią išvaizdą. Tuometinės ugnelės būtų panašios į šiandienines spalvotas liepsnas.

Iš ko jos pagamintos?

Ugnelės nuo senų senovės gaminamos iš specialaus mišinio, kuriame yra sieros, salietros ir arseno sulfido.

Apie 600-900 m. Kinijos alchemikai eksperimentuodami ir bandydami sukurti nemirtingumo eleksyrą, netikėtai atrado paraką. Ši medžiaga greitai tapo itin mėgstama Kinijos švenčių dalimi. Jie dėdavo neapdorotą paraką į bambuko vamzdelius, jie sukurdavo kažką panašaus į dabartines bengališkas ugneles.

Šiandien jos gaminamos pirotechnikos gamyklose. Metalo vielutės dalis padengiama specialiai pagaminta mase, kuri prilipinta džiovinama ir ruošiama pardavimui. Visas šaltosios ugnelės stebuklas slypi tinkamame chemikalų mišinyje, kurį uždegus prasideda cheminė reakcija. Jos metu sklinda nepavojingos žiežirbos. Tačiau elkitės labai atsargiai, nes pati ugnelė gali labai stipriai įkaisti. 

Iš kur kilo ugnelių pavadinimas?

Jos vadinamos bengališkomis dėl pagrindinės sudedamosios medžiagos kilimo vietos. Bengalijoje būdavo išgaunama daugiausia sieros. Šiandien istorinis Bengalija būtų pietų Azijos regione, kuris šiuo metu yra padalintas tarp Bengladešo ir Indijos regionų.

Lietuvoje jos taip pat vadinamos šaltosiomis ugnelėmis, nors iš tiesų jos nėra tokios ir šaltos. Teigiama, kad šaltosiomis ugnelėmis jos vadinamos dėl šviesios spalvos. Degdamos jos skleidžia baltai melsvą šviesą, dėl ko vizualiai ugnelės atrodo šaltaos.

Idėjos šventei

Bengališkos ugnelės gali tapti miela staigmena Jūsų svečiams. Tai puiki alternatyva triukšmingiems fejerverkams, kurie gąsdina gyvūnus. Jos gali būti puikus pasirinkimas įvairioms šventėms: vestuvėms, Valentino dienai, Naujiesiems metams, gimtadieniams ar bet kuriai kitai šventei.

Idėja #1

Panaudokite ugneles vietoj sėdėjimo kortelių. Uždėkite ant ugnelės kortelę su svečio vardu. Atrodys itin puikiai, o vėliau jas galėsite panaudoti kartu su svečiais.

Idėja #2

Sudėkite šaltąsias ugneles į indą ar vazą ir užrašykite laiką, kuriuo metu numatoma romantiška ugnelių reginys. Tai atrodys kaip miela interjero detalė.  

Idėja #3

Fotografuokite ugneles šventės metu su išlaikymo funkcija. Galite su svečiais sukurti įspūdingas nuotraukas su užrašais. Pavyzdžiui, galite fotografijoje užrašyti žodi „LOVE“ ir turėti išskirtines nuotraukas.

Kaip pasirinkti ugneles

Kai tiek daug ugnelių pasirinkimų, reiktų nuspręsti kam jas naudosite. Nuo pasirinkto ugnelių ilgio priklauso ir degimo laikas.

90 cm ugnelė dega apie 3,5 min.
70 cm – apie 2,5 min.
40 cm – apie 1,5 min.
25 cm – apie 50 sek.

Taip pat galite rinktis ne tik standartinės išvaizdos bengališkas ugneles. Mūsų asortimente rasite ir šaltųjų ugnelių skaičių pavidalo.

Itin gražių ir įvairių ilgių šaltųjų ugnelių galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje ir atsiimti Jums patogiu būdu. Taip pat ugneles galite įsigyti užsukę į artimiausia fizinę „Švenčių šalies“ parduotuvę.

Ką reiktų žinoti prieš naudojant bengališkas ugneles?

F1 kategorijos bengališkos ugnelės naudojamos tik lauke. Vienu metu naudokite tik vieną ugnelę. Liepsną įstatykite vertikaliai į gruntą ar smėlį, nelaikykite rankoje. Užtikrinkite, kad gaminys nenuvirstų. Uždekite ugnelės galą ir atsitraukti ne mažiau nei 1 metro atstumu. Neįkvėpkite dūmų. Nenaudokite gaminio šalia greitai užsidegančių daiktų. Panaudojus gaminį karštą lazdelę įmerkite į vandenį.

Draudžiama naudoti:

  • ne pagal paskirtį;
  • pasibaigus galiojimo terminui;
  • pažeistus gaminius;
  • nesilaikant instrukcijų.

Draudžiama parduoti ir naudoti asmenims jaunesniems nei 18 metų. Draudžiama naudoti asmenims apsvaigusiems nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų.