Velykiniai žaidimai

Šiose nuotaikingose veiklose gali dalyvauti įvairaus amžiaus vaikai. Žinoma, vyresniems sekasi kiek geriau, tad, kad mažesnieji nesijaustų nuskriausti, galite sugalvoti įvairius apdovanojimus ir nominacijas, kurios pabrėš vaikų gerąsias savybes, pavyzdžiui, „Mieliausias Velykų zuikutis“, „Draugiškiausias Velykų zuikutis“, „Linksmiausias Velykų zuikutis“ ir pan.

Margučių bukynės

Vienas labiausiai paplitęs ir mėgstamiausias žaidimas „Margučių bukynės“ patiks visiems. Kitose regionuose jis gali būti vadinamas tiesiog „Margučių daužtuvėm“, „Kiaušinių daužytuvėm“ ir panašiai. Jei Jums ir negirdėti tokie pavadinimai, žaidimą tikrai žaidžiate ir žinote. Bukynių metu tikrinamas kiaušinių stiprumas. Tarp žaidėjų vyksta tarsi tikra dvikova: vienas laiko kiaušinį delne, o kitas žaidėjas daužia. Laimi tas, kurio kiaušinis neskyla arba lieka sveikiausias.

Margučių ridenimas

Tai dar vienas labai populiarus velykinis žaidimas. Šiam žaidimui reikalingas margučių ridenimo lovelis. Ridename kiaušinius loveliu. Jeigu ridenant, Jūsų margutis liečia kitą margutį ar net kelis, jie Jums atitenka. Buvo tikima, kad šis žaidimas ne tik linksmas laiko praleidimas. Jis turėjo ir ritualinę prasmę. Ridenami kiaušiniai turėjo pažadinti žalčius ir gyvates, kurie bešliaužiodami kutena, krutina ir judina žolę, augalus ir taip juos pabudina, tad pavasaris ateina greičiau. Šis žaidimas gali tęstis iki tol, kol kas nors susirinks visų dalyvių kiaušinius arba gali tęstis iki begalybės, tad galit bet kuriuo momentu nutraukti. Žaidimo laimėtojas – tas, kuris turi laimėjęs daugiausia kiaušinių.

Margučių slėpynės

Tai gana linksma ir aktyvi veikla. Velykų rytą paslėpkite margučius. Žinoma šį žaidimą smagiausia žaisti lauke, bet galima žaisti ir namie. Kai margučiai jau suslapstyti, vaikai jų pradeda ieškoti, o žaidimo vedėjas sako „šilta“ arba „šalta“. Suradus kiaušinius kiekvienas savo margučius sudeda į krepšelį, kad vėliau būtų patogu skaičiuoti. Žaidimą laimi tas, kuris randa daugiausia kiaušinių.

Kiaušiniavimas

Šis žaidimas senovėje žaisdavo kaimuose. Jis labai panašus į „ėjimą žydukais“ ir prašymą blynų. Vaikai su krepšiukais, indukais eidavo per netoliese gyvenančių žmonių trobas, padainuodavo velykinę dainelę ar padeklamuodavo eilėraštuką ir į burną įsikišdavo pirštą taip prašydamas kiaušinio už dainelę ar eilėraštį. Kartais būdavo, kad vaikas įsikišdavo du pirštus, tai suprask, kad prašo dviejų kiaušinių. Na, o, jei vaikas susikišdavo daugiau nei du pirštus į burną, būdavo laikomas godžiu ir išginamas. Aplankius visus kaimynus, vaikai grįžta ir skaičiuoja gautus margučius. Kas turi daugiausia, tas laimi.

Kiaušiniavimas pievoje

Jei nenorite, kad Jūsų vaikai eitų per kaimynus, yra ir dar vienas variantas kaip žaisti šį žaidimą. Paslėpkite kuo daugiau kiaušinių pievoje. Žinoma, kuo didesnis plotas, kuriame paslėpsite kiaušinius – tuo vaikams smagiau. Žaidimą laimi tas, kuris surenka daugiausia margučių į savo margučių dėžutes.

Margutis šaukšte

Vienas iš judresnių ir smagesnių žaidimų. Žaidime dalyvauja komandos, tad susiskirstykite į dvi komandas ir pasiruoškite linksmai estafetei. Jums reiks poros šaukštų (kiekvienai komandai po vieną) ir margučių arba net žalių kiaušinių, kuris suteiks dar didesnį azartą. Nešamų margučių kiekis priklauso nuo dalyvaujančių žmonių kiekio. Kiaušinis nešamas įdėtas šaukštą – tai nemenkas koordinacijos reikalaujanti užduotis! Kiekvienas komandos narys turi kuo greičiau nuo starto linijos iki kitame gale esančio krepšio ar dėžutės, kuo greičiau grįžti atgal, perduoti šaukštą kitam komandos nariui. Laimi ta komanda, kuri įveikia estafetę greičiausiai. Galima užduotį pasunkinti ir skirti po tašką už kiekvieną sveiką margutį ir dar po vieną tašką už greitį. Tokiu atveju laimi ta komanda, kuri surenka daugiausia taškų.