Tėčio diena

 • Kūmino puodelis

  Kūmino puodelis

  5,99
  Į krepšelį
 • Marškinėliai „Gimęs būti tėčiu“

  Marškinėliai „Gimęs būti tėčiu“

  14,99
  Į krepšelį
 • Marškinėliai „Profesionalus senelis“

  Marškinėliai „Profesionalus senelis“

  14,99
  Į krepšelį
 • Marškinėliai „Tėtis“

  Marškinėliai „Tėtis“

  14,99
  Į krepšelį
 • Marškinėliai „Tik šauniausias tėtis turi barzdą“

  Marškinėliai „Tik šauniausias tėtis turi barzdą“

  14,99
  Į krepšelį
 • Marškinėliai „Tikras senelis myli širdimi“

  Marškinėliai „Tikras senelis myli širdimi“

  14,99
  Į krepšelį
 • Personalizuota prijuostė

  Personalizuota prijuostė

  17,99
  Į krepšelį
 • Prijuostė „Bočiaus virtuvė“

  Prijuostė „Bočiaus virtuvė“

  12,99
  Į krepšelį
 • Prijuostė „Bočius moka viską“

  Prijuostė „Bočius moka viską“

  12,99
  Į krepšelį
 • Prijuostė „Senelis moka viską“

  Prijuostė „Senelis moka viską“

  12,99
  Į krepšelį
 • Prijuostė „Tėčio virtuvė“

  Prijuostė „Tėčio virtuvė“

  12,99
  Į krepšelį
 • Prijuostė „Tėtis moka viską“

  Prijuostė „Tėtis moka viską“

  12,99
  Į krepšelį
 • Puodelis „Amžiams Tėtis“

  Puodelis „Amžiams Tėtis“

  5,99
  Į krepšelį
 • Puodelis „Kam tai rūpi Aš bočius“_1

  Puodelis „Aš bočius“

  5,99
  Į krepšelį
 • Puodelis „Aš pensininkas“

  Puodelis „Aš pensininkas“

  5,99
  Į krepšelį
 • Puodelis „Kam tai rūpi? Aš senelis“

  Puodelis „Aš senelis“

  5,99
  Į krepšelį

Įvyko klaida

Padėkokime savo mylimiausiems Tėčiams, kad mus gynė nuo baisiausių nakties baubų, kad mokė važiuoti dviračiu ir apsiginti nuo įsivaizduojamų drakonų! Jie, geriausi pasaulyje! Tad ir dovanos turi būti itin gerai apgalvotos ir iš visos širdies. O kad Jums būtų patogiau ir lengviau išrinkti labiausiai tinkančią dovaną, mes kruopščiai atrinkome dovanas Jūsų brangiausiam tėčiui, seneliui ar net krikšto tėveliui. 

Tėvo dienos ištakos

Pirmąjį birželio savaitgalį minima itin svarbi diena – Tėvo diena. Šią dieną dovanėlėmis stebinami ne tik Tėčiai, bet ir Seneliai, ir Krikšto Tėveliai. 

Jos užuomazgos siekia Viduramžių laikotarpį. Šių laikų pasaulyje, pirmą kartą ji paminėta tik 1910 m., Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tačiau ne taip greitai ši diena tapo pripažinta tarptautine švente. Tik 1972 metais Tėvo diena tapo nacionaline švente. Šiandieniniame pasaulyje tai diena, kurią parodome, kaip gerbiame, branginame ir mylime savo Tėčius.

Staigmenos ir dovanos Tėvelio dienos proga

Tėvelio dienos proga galima pasveikinti ne tik savo tėvelį, tačiau ir senelį bei krikšto tėvelį. Dalis žmonių pasirenka tai daryti dėl to, jog taip nori išreikšti savo susižavėjimą, pagarbą ir pabrėžti tų žmonių svarbą savo gyvenime. Tėvelio diena yra puiki proga pabendrauti su tėčiu, bočiumi bei kūminu ir dar labiau pagilinti tarpusavio ryšį. Miela dovanėlė ar laikas kartu gali būti puikus tėvelio dienos praleidimas. O kad lengviau nuspręsti, kas labiausiai tiktų Jūsų tėčiui, seneliui ar kūminui, siūlome atkreipti dėmesį į šiuos patarimus.

Įvertinkite kokio tipo dovanas mėgsta Jūsų Tėtis, Senelis, Krikšto tėvelis

Dažnai žmonės mėgsta tam tikro tipo dovanas: praktiškas, orientuotas į laiko leidimą kartu, orientuotas į poilsį, susijusias su hobiais ir pan. Pagalvokite kokio tipo dovana jam labiausiai patiktų. Jei Jūsų Tėtis, Bočius, Kūminas yra praktiškų dovanų atstovas, tai gal jam geriausia dovana bus naujas puodelis su priminimu, kad jis šauniausias, o gal linksmos su šmaikščiu užrašu kojinaitės?

Kokie Jūsų Tėvelio, Senelio, Krikšto tėvelio hobiai?

Jei Jūsų tėvelis, senelis, kūminas mėgsta dovanas, kurios susijusios su jo hobiu, Jums belieka išsiaiškinti, kas jam patiktų, ar ką reiktų atnaujinti ir padovanoti. Pavyzdžiui, jei mėgsta pirtį ir naudoja seną pirties kepurę – gal laikas panaudoti naują, kuri padės atsipalaiduoti ir saugiai mėgautis pirties malonumais.

Ką mėgsta Jūsų Tėtis, Senelis, Krikšto tėvelis?

Jei sėdite ir galvojate, kad Jūsų Tėtis, Senelis, Krikšto tėvelis visko turi ir nežinia kaip nustebinti ir pamaloninti jį Tėvelio dienos proga… Gal verta su meile iškepti ar nupirkti mėgstamiausią torčiuką ir jį papuošti su torto smeigtuku? O gal Jis labai mėgsta važinėti mašina ir itin vertina, kai mašina gaiviai kvepia? Gal automobilio kvapukas su išgraviruotu priminimu, kad Jis Jums brangiausias žmogus.

Nesvarbu, ar Jūsų dovanojama dovana bus brangi, kruopščiai suorganizuota, o gal tik kartu praliestas laikas prie kavos ar arbatos puodelio. Kiekviena dovana bus pati brangiausia Jūsų Tėveliui.

Tegul ši diena tampa tokia, kaip diena iš vaikystės, kai laiką leisdavote kartu su Tėčiu. Ir nesvarbu, ką dieną veikdavote: ar važiuodavot pasivažinėti su dviračiais, ar eidavote į miškus pasivaikščioti, o gal tiesiog filmų peržiūros vakarą pasidarydavote. Atsukit laiką atgal ir praleiskite laiko daugiau su savo Tėčiais. Skirkite savo dėmesį Tėvams ir bendravimui su Jais. Priminkite ir išreikšti savo meilę, pagarbą ir dėkingumą. Tai puiki diena tam.

Tėvo dienos šventė pasaulyje

Pasmalsaukime, o kaip švenčiama Tėvo diena kitose pasaulio šalyse.

JAV Tėčio dienai sveikinimai užrašomi atvirutėse, jam dovanojamos įvairios gėlės, šokoladiniai saldainiai, vyriški aksesuarai, knygos, išmanieji įrenginiai ar su tėčio profesija bei pomėgiais susiję daiktai. Dažnai Tėtis su vaikais išsiruošia į iškylą, ekskursiją arba tiesiog linksmai leidžia laiką namuose. Šios tradicijos lengvai paplito ir kitose šalyse.

Vokietijoje Tėvo diena išsiskiria ir yra švenčiama kiek kitaip nei likusiame pasaulyje. Tėčio diena minima praėjus 40 dienų nuo Velykų, pirmąjį ketvirtadienį. Ši diena dar vadinama Vyrų arba Džentelmenų diena. Egzistuoja tradicija išsiruošti į kelionę su vežimu, kuriuo traukia patys dalyviai. Vežime netrūksta užkandžių ir gėrimų. Šiais laikais vežimo daug kas nebenori rinktis, tad vyrai susibūrę kartu eina tiesiog pasivaikščioti pėsčiomis.

Gruodžio penktoji visame Tailande yra žinoma kaip Tėvo diena. Ši diena taip pat yra ir karaliaus gimtadienis. Šventės metu karalius sako kalbą, kuri transliuojama visoje valstybėje. Tuo tarpu Tailando vaikai savo Tėvams ir seneliams dovanoja kanos lelijas.

Norvegijoje Tėčio diena minima antrąjį lapkričio sekmadienį kaip ir daugumoje Skandinavų šalių. Tėvo dienos dovanos ir tradicijos atkeliavo iš Amerikos. Dažniausiai norvegai Tėčio dieną mini šeimoje kartu praleisdami jaukų savaitgalį.

Tėvo diena Australijoje – pirmasis rugsėjo sekmadienis. Australai Tėčio dienos proga organizuoja masines šventes, kad žmonės galėtų pagerbti tėvystės ryšį didelėje grupėje. Švente siekiama užtvirtinti tėvo ir vaikų ryšio svarbą visai visuomenei. Taip pat priimtina švęsti Tėčio dieną ir namuose, kurių metu valgoma šventiniai pusryčiai.

Ispanai Tėvo dieną švenčia panašiai kaip portugalai, italai ir brazilai. Ši šventė ispanams sutampa su Jėzaus tėvo Šventojo Juozapo diena. Per Tėvo dieną pagerbiami visi Tėčiai ir tuo pačiu paminimas Šventojo Juozapo atminimas. Visi kiti ispaniškosios šventės papročiai primena vakarietiškuosius.

Pietų Korėjoje minima ne Tėčio, o Tėvų diena. Ši šventė atkeliavo į šalį su krikščionybe ir kasmet yra švenčiama Gegužės 8-tąją. Švente siekiama išugdyti vaikuose pagarbą Tėvams bei vyresniems autoritetams. Šventės gėle laikomas gvazdikas.

Nepale, Katmandu slėnio gyventojai pagerbia savo tėčius šventės, vadinamos kusa aunsi, metu. Ji švenčiama vėlyvą rugpjūtį arba rugsėjį, šventės data priklauso nuo mėnulio kalendoriaus. Vakarietiškoji šventės versija minima per gokarna anusi šventę. Per Jauno mėnulio šventę pagerbiami mirusieji tėčiai ir šios šventės metu induistai keliauja į savo šventyklas, o budistai – į savąsias.