fbpx

Helio dujos balionams, dujų pakanka pripūsti iki 30 vnt. balionų

39,99

Helio dujos skirtos latekso ir folinių balionų putimui, kad jie skraidytu ore.
Tinkamai naudojant, cilindre esančių helio dujų kiekio, pakanka pripūsti 25-30vnt. 25cm skersmens dydžio balionų, arba 15-20vnt. 30cm skersmens dydžio balionų.

Prekės pakuotę sudaro: cilindras užpildytas suslėgtomis helio dujomis kurių grynumas yra 99,996%, ir balionų užpildymo vožtuvas. Cilindre yra 0,25 kubinių metrų helio dujų (0,25 m3).

 

Neturime

Helio dujos balionams

Norint kad balionai sklęstu ore, įprastai jie yra užpildomi helio dujomis. Tokią paslauga visados suteiksime “Švenčių šalis” fizinėse parduotuvėse. Bet kartais, šventei yra ruošiamasi savarankiškai ir balionus helio dujomis norima užsipildyti patiems. Naudojantis helio dujų cilindru tai padaryti bus išties paprasta.

Kaip pripūsti balionus helio dujomis?

 1. Balionus geriausia pūsti 1-2 valandoms iki šventės ar renginio.
 2. Pasistatykite cilindrą stabiliai, kad neapvirstu.
 3. Nuo ventilio antgalio atsukite juodos spalvos apsauginį dangtelį ir prisukite balionų užpildymo vožtuvą.
 4. Prieš laikrodžio rodyklės kryptį pasukite žalios spalvos rankeną, kad atidarytumėte ventilį;
 5. Baliono kakliuką užmaukite ant užpildymo vožtuvo.
 6. Plačiausioje vožtuvo vietoje, tarp nykščio ir smiliaus, sandariai laikykite suspaustą baliono kakliuką. Vožtuvą palengva palenkite žemyn, kad helis iš cilindro pradėtu tekėti į balioną.
 7. Pripūskite balioną iki reikiamo dydžio.
 8. Kai tik balionas bus pripūstas, nebelenkite vožtuvo – tada dujų tiekimas automatiškai sustos.
 9. Užspauskite baliono kakliuką ir numaukite nuo vožtuvo.
 10. Ištempę baliono kakliuką užnerkite mazgą (užriškite) taip, kad helio dujos netekėtu iš baliono. Prie baliono pririškite norimo ilgio juostelę.
 11. Baigus pildyti balionus, užsukite ventilį, sukdami rankenėlę laikrodžio rodyklės kryptimi.
 12. Norėdami transportuoti ar laikyti ne pilnai ištuštinta helio dujų cilindrą, nusukite vožtuvą ir ant ventilio antgalio užsukite apsauginį dangtelį.
 13. Tuščia helio dujų cilindrą galima pašalinti kaip perdirbamas atliekas.

Patarimai balionus pučiant helio dujomis:

Latekso balionus helio dujomis pūskite prieš pat naudojimą, ne ankščiau kaip 1-2 valandas iki šventės. Helio dujos yra labai skvarbios ir prateka net pro latekso baliono sieneles, dėl to balionai skraido tik ribotą laiką. Norint kad balionai sklęstų kuo ilgiau geriau naudoti didesnio dydžio balionus. Balionus helio dujomis pūskite tiek, kol įgaus reikiama formą. Būtina atkreipti dėmesį, jei perpūsite balionus, balionų sklandymo trukmė sutrumpėja. Balionų sklandymo trukmę galima prailginti panaudojus specialius balionų klijus.
Foliniai balionai pripusti helio dujomis sklando daug ilgiau, nes medžiaga iš kurios pagaminti šie balionai nepraleidžia mažų helio molekulių. Foliniuose balionuose helio nutekėjimas galimas tik per baliono užpildymo vožtuvą. Todėl pririšant šiuos balionus juostele, būtina nepažeisti užpildymo vožtuvo.
Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad keičiantis aplinkos temperatūrai, kinta ir baliono forma, tai yra, išnešus balioną į šaltą orą, balionai subliukš, o aukštesnėje temperatūroje helio dujos išsiplečia ir balionai tampa didesni, ir gali net susprogti – todėl būkite atsargūs, ir neperpūskite balionų.

Pripučiamų balionų kiekis ir skraidymo laikas:

Žemiau esančioje lentelėje pateikiame kiek su cilindre esančiu helio dujų kiekiu galima pripūsti balionų, bei kokio galima tikėtis balionų skraidymo laiko.

Baliono tipas:

Pripučiamų balionų skaičius:Balionų sklandymo laikas:

Latekso balionai ⌀25cm

maždaug 25-305-10 valandų

Latekso balionai ⌀30cm

maždaug 15–20apie 12 valandų
Foliniai balionai ⌀45cmmaždaug 14-15

apie 7 dienas

80 cm aukščio foliniai balionaimaždaug 8-10

apie 10 dienų

100 cm aukščio folijos balionaimaždaug 5 – 6

apie 14 dienų

Lentelėje patektos vertės yra apytikslės. Pripučiamų balionų kiekį galima pasiekti tik tinkamai naudojantis helio duju cilindru. Balionų sklandymo laikas taip pat priklauso ir nuo daug kitų veiksnių: pasistenkite patalpose balioną laikyti atokiau nuo šildytuvų ir kondicionierių, venkite skersvėjų. Pastoviai judinamas balionas subliūkšta kur kas greičiau.

Apie helį

Helis yra bespalvės, beskonės ir bekvapės, netoksiškos inertinės dujos. Jos apie 5 kartus lengvesnis už orą – dėl šios priežasties helio dujomis pripildyti balionai sklando ore. Nors helio dujos ir nėra kenksmingos, įkvėpus šių dujų mūsų smegenys gali nebegauti deguonies ir blogiausiu atveju gali baigtis uždusimu. Neįkvėpkite helio!

Balionus helio dujomis pūskite gerai vėdinamose patalpose arba lauke. Nepūskite balionų mažose patalpose.

Apie helio dujų cilindrą:

Cilindre esančios helio dujos yra sandariai uždarytos, todėl gali būti sandėliuojamos net keletą metų. Helio dujų cilindras yra vienkartinis ir pakartotinas jo užpildymas negalimas. Cilindras užpildytas suslėgtomis helio dujomis kurių grynumas yra 99,996%, ir kurių tūris prie normalių sąlygų yra 0,25 kubinio metro (0,25 m3). Helio dujų cilindras yra pagamintas iš perdirbamų medžiagų-metalinis, todėl išnaudotas cilindras išmetamas į perdirbamas atliekas. Prieš išmetant cilindrą būtina jį visiškai ištuštinti, tam tikslui atidarykite ant cilindro esanti ventilį ir palenkite žemyn užpildymo vožtuvą, iki tol kol cilindre nebeliks slėgio ir dujos nebetekės.

Saugos įspėjimai:

Netinka vaikams iki 36 mėnesių! Vaikai iki 8 metų gali užspringti nepripūstais ar susprogusiais balionais. Reikalinga suaugusiųjų priežiūra. Helio dujų cilindrą, balionus ir balionų reikmenis laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Cilindre yra aukštas slėgis. Helio dujų cilindrą laikykite atokiau nuo šilumos šaltinių, tiesioginių saulės spindulių ar tiesioginės liepsnos. Cilindrą sandėliuokite gerai vėdinamose, vėsiose, ir sausose patalpose. Atsargiai elkitės su helio dujų cilindru: nedirbkite su aštriais daiktais ir neleiskite jam nukristi.

Scroll to Top